The Blog

5

ACT Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ACT Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öğrencilik hayatı içerisinde pek çok sınav var ve bazı sınavlar aslında kolay ve herkesin girdiği şeklinde olurken bazılarının ise kariyer amacıyla yapılmış olduğunu görüyoruz. Ülkemizde kariyer planlaması denildiğinde de akla gelen ilk konu yabancı dil eğitimi. Bunun içinde en doğru yol yabancı bir ülkede özellikle hangi dilin öğrenilmesi isteniyorsa o ülkede eğitim sürecinin devam ettirilmesi. İşte bu konuda kariyer ve eğitim denildiği zaman ilk akla gelen Amerika’da eğitim ve Avrupa’da eğitim ilk akla gelen oluyor. Öğrenciler kariyer planlamalarında ayaklarını yere daha sağlam basmak adına yurt dışında eğitimlerini sürdürmeyi amaçlıyorlar. Bunun içinde ACT kursu İstanbul da öğrencilerin en çok tercih ettikleri arasında yer alıyor. Aynı oranda SAT kursu İstanbul da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bizde yukarıda belirtmiş olduğumuz sınavlardan yola çıkarak sizlere bu sınavların önemi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Aşağıda ilk olarak ACT sınavı ne demektir bununla başlıyoruz.

Öğrencilik döneminde eğitim planlamasını doğru yapabilmek önemlidir. Çünkü burada doğru atılacak bir adım sizin bundan sonraki hayatınızı doğrudan etkileyecektir. Yanlış bir seçim yaparsanız o zaman çok bölüm okumuş olsanız da karşılığını alamayacağınız anlamına gelecektir. Şimdi isterseniz gelelim asıl konumuza ACT sınavı ne demektir?

ACT Sınavı Ne Demektir?

ACT yani orijinal ismiyle American College Testing. Bu sınavı başarı ile kazanan öğrenciler yurt dışında eğitimlerine devam edebilirler. Ya da istenirse o ülkeden de başka bir ülkeye eğitimleri için gidebilirler. Buna bir örnek vermek gerekirse şu şekilde değerlendirebiliriz. Amerika veya Kanada’ da ortaokul eğitimini tamamlayan bir kişi yükseköğretim için daha farklı bir ülkeyi tercihe edebilir. Bunun içinde mutlaka bu sınava girmek durumundadır. Amerika’yı ele alırsak bu sınavın Amerika’da her okul ve kolej tarafından kabul edilmiş olduğunu söyleyebiliriz. ACT sınavı eskiden bu kadar çok fazla ilgi çekmiyordu ancak günümüzde en az SAT sınavı kadar talep edilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bunun içinde yukarıda bahsettiğimiz için bu sınava girdiğiniz de başarı elde etmek istiyorsanız mutlaka kursa gitmeniz gerekiyor.

Sınavda başarılı olmanızı gerektiren birçok konu var. Çünkü bu sınav yalnızca bizim ülkemizde yapılmıyor. Aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinde de bu sınava giriş yapılıyor. İşte bunun içinde bu sınavdan başarılı olmak istiyorsanız mutlaka planlı ve programlı bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Doğru yapılacak olan bir planlama sayesinde bu sınavdan başarı elde ederek okumak için kendinize çok fazla alternatif oluşturabilirsiniz. ACT sınavının birkaç bölümden oluştuğunu düşünecek olursak burada planlı çalışmanın da nedenini anlamış olursunuz. Sınav esnasında toplamda 215 soru soruluyor ve yaklaşık olarak 3,5 saat süre veriliyor.

admin

İngilizce Öğretmeni

Leave a Comment

Your email address will not be published.