The Blog

not-hear-2687975__480

İngilizce Pratik Nasıl Edinilir?

İngilizce Pratik Nasıl Edinilir yazımızda sizlere başlangıç seviyesinden tutalımda, ileri seviyede dahil olmak üzere İngilizce pratiğinizi nasıl canlı tutacağınızı öğreteceğim.

Çalışmalarınızda interneti etkin kullanacağınızı düşünerek anlatmaya öyle başlıyorum.

Bu sitede İngilizce ve diğer dilleri öğrenmeye hobi amaçlı başlayabilirsiniz. Ben İngilizce öğretmeni olmama rağmen İngilizce kursunu sadece sınavlarını tamamlayarak bitirdim. Bir miktar Rusça ve İspanyolca çalıştım. Japonca ve Arapça hedef dillerim arasında. Günlük 5 dakika ile 30 dakikalık yada zevkinize uygun 1 saatlik çalışmalarla İngilizce ve diğer dilleri öğrenebilirsiniz. Üstelik neredeyse tamamen ücretsiz. Ücretli bölümleri size sertifika vs. sağlıyor. Bunlar ileriki aşamalar. Sosyal medyadaki arkadaşlarınızı ekleyip onlarlada yarışabilirsiniz. Ben Duolingo hesabımı yazıyorum. İsteyen beni eklesin:)

https://www.duolingo.com/OnurKalafaT

Burada anadiliniz ne olursa olsun kendi dilinizi öğretip, diğerlerinden anadillerini yada bildikleri dilleri öğrenebiliyorsunuz. Nasıl mı? İster e-mail, ister direkt skype a bağlanarak. Ben yıllardır kullanırım.

Dileyenler profilime bakabilir:) https://www.language-exchanges.org/users/idealist

Bu sistemde tamamen ücretsizdir.

Bu sistemde videolarla İngilizce öğreniyorsunuz. Otomatik ses tanıma sistemi var. Telaffuzunuzu otomatik ölçüp size geri bildirim veriyor. Seviye, seviye kelimede öğrenebiliyorsunuz. Anadili İngilizce olan öğretmenlerden düşük ücrete skype dersleride alabiliyorsunuz.

 • TV 🙂 Eğer kablo TV servislerinden birini kullanıyorsanız, dil seçeneğini İngilizce yaparak pratik geliştirmeniz çok uygun. Yalnız uydudaki televizyonlarda görebildiğimce İngilizce kanal çok az yada yok. O yüzden kablo TV en iyisi. 🙂 Eee birazda masrafına katlanalım. TV de özellikle belgesel paketlerinin arasına giren English Club Tv yi izleyebilirsiniz.

Bu bahsettiğim seçenekleri kullanarak kurslara bir dolu para vermekten ve zaman harcamaktan kendinizi alıkoyabilirsiniz. Evinizin hijyeninde ve kendi soluduğunuz ortamlarda vakit ve paradan kazanabilirsiniz. Bu akşam duolingo’da biraz Rusça’mı çalışsam ne:)

admin

İngilizce Öğretmeni

10 Comments

 1. ilhan Akman Şubat 6, 2018

  başlık biraz devrik cümle olmuş gibi,ingilizce pratik nasıl geliştirilir

  • admin Şubat 10, 2018

   OK:)

 2. Erdal Şubat 6, 2018

  Eline sağlık hocam

  • admin Şubat 10, 2018

   Teşekkürler

 3. Ilyas Şubat 6, 2018

  Teşekkürler cok faydalı bilgiler icin.
  Japonca konusunda bir tavsiyeniz var mı

  • admin Şubat 10, 2018

   Evet Doulingo’da var. Ayrıca mixer da Anadili Japonca olan birileri çıkabilir:)

 4. selma u. Şubat 6, 2018

  emeğinize sağlık

  • admin Şubat 10, 2018

   Teşekkürler hocam

 5. Name Şubat 6, 2018

  I don’t know english

  • admin Şubat 10, 2018

   Can’t you learn?:)

Leave a Comment

Your email address will not be published.